Gdzie kupić kryptowaluty?

Gdzie kupić kryptowaluty?

Zakup kryptowalut rozważa coraz więcej osób, co wynika z faktu, że jest to inwestycja, która może przynieść bardzo wysoki zysk. Gdzie zatem kupić kryptowaluty? Dlaczego warto to zrobić? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Czym są i jak działają kryptowaluty?

Kryptowaluty to waluty cyfrowe, które są zdecentralizowane, a co za tym idzie funkcjonują niezależnie od banków, systemów finansowych, czy rządów. Ich funkcjonowanie opiera się na kryptografii, która służy zarówno do zabezpieczania transakcji, jak i tworzenia kolejnych jednostek kryptowalut. Obecnie na świecie funkcjonują tysiące kryptowalut, które wykorzystują różnego rodzaju blockhain. Co więcej sektor ten cały czas się rozwija, co przekłada się nie tylko na powstawanie kolejnych kryptowalut, ale również popularyzację oraz udoskonalanie tego typu technologii.

Pierwszą kryptowalutą świata był Bitcoin, którego debiut nastąpił w 2009 roku. Obecnie jest on najpopularniejszą oraz najdroższą kryptowalutą świata, której wartość przekracza aktualnie 100 tys. złotych (w przeszłości była już znacznie wyższa). W tym miejscu warto jednak podkreślić, że możliwe jest nabycie ułamkowej części Bitocina, co sprawia, że próg wejścia w inwestycję jest znacznie niższy.

Gdzie kupić kryptowaluty?

Jak wspomniano we wstępie inwestycja w kryptowaluty staje się coraz popularniejsza, w związku z czym coraz więcej osób zastanawia się nad tym, gdzie kupić kryptowaluty. Otóż, chcąc nabyć Bitcoina, Ethereum, czy inną walutę cyfrową warto skorzystać z giełdy lub kantoru kryptowalut. W tym drugim przypadku warto podkreślić, że funkcjonują zarówno stacjonarne kantory kryptowalutowe, jak i ich wersje online. Co więcej zarówno zakup, jak i sprzedaż kryptowalut w kantorze uznawana jest za najprostszą i najszybszą formę wymiany kryptowalut. Jak to wygląda w praktyce? Otóż, pierwszym krokiem jest założenie konta w serwisie oraz jego prawidłowa weryfikacja. Następnie należy wskazać kryptowalutę, która ma zostać kupiona oraz określić jej ilość. W kolejnym kroku następuje wybór formy płatności (przelew bankowy, karta płatnicza, itp.), po czym pozostaje potwierdzić transakcję oraz dokonać zapłaty. Cały proces zakupu z reguły trwa wyłącznie kilka minut.

Dlaczego warto kupić kryptowaluty?

Co przemawia za zakupem kryptowalut? Przede wszystkim możliwość uzyskania spektakularnych zysków, co wynika z faktu, że kryptowaluty charakteryzują się wysoką płynnością, a co za tym idzie idealnie nadają się do spekulacji. Ich cenę reguluje natomiast rynek, który równoważy siły popytu oraz podaży. Potwierdzeniem tego może być fakt, że za każdym razem, gdy na zakup Bitcoina decyduje się znany i duży inwestor jego cena bardzo szybko zaczyna rosnąć. Wynika to z popularyzacji kryptowaluty oraz zwiększonego popytu na nią przy ograniczonej podaży. 

Podsumowując należy stwierdzić, że zakupu kryptowalut można dokonać na kilka sposobów, a najpopularniejszymi oraz najprostszymi jest skorzystanie z giełdy bądź kantoru kryptowalutowego. Co więcej, jest to również bardzo wygodne oraz szybkie, ponieważ cały proces można przeprowadzić online.