Ile wynoszą podstawowe to zarobki copywriterów?

Ile wynoszą podstawowe to zarobki copywriterów?

Wiele osób, pewnie chciałoby zacząć pracę jako copywriter. Pewnie już wiele z was słyszało, czym tak naprawdę zajmuje, się on, ale czy wiecie, ile zarabia, miesięcznie? Mnóstwo możliwości takowej pracy jest. Umowa B2B, Umowa zlecenie, Umowa o pracę, Umowa o dzieło, Faktura VAT. Można poszukiwać też zlecenia osobiście zatrudnić się u pracodawcy jako stacjonarny bądź internetowy copywriter. Można też puszkować zleceń na własną rękę a Ci, co nie mają, doświadczenia mają, możliwość je zdobyć przez staż, bądź też strony copywriterów. Takie jak Giełdatekstów.pl czy Goodcontent i jeszcze wiele to innych stron. Jednak jakie są prawdziwe zarobki? Dowiesz, się wszystkiego czytając, do końca ów artykuł.

Zarobki copywritera

Jakie stawki obowiązują w tej branży i czy rzeczywiście jest on w stanie zarobić dużo pieniędzy?

W celu weryfikacji takowych informacji możemy sięgnąć jeden z wielu raportów, które są oparte na zarobkach copywriterów i są one przeprowadzone co roku.

Najprostsza odpowiedź na takowe pytanie to jest „to zależy”. Faktycznie zależy to od wielu czynników, które na to wpłyną.

Według takowego portalu Pracuj.pl zarobki takowego dobrego copywritera wynoszą około 5300 złotych brutto. Zaznaczając tutaj umowę o prace, by było, można, szybko obliczyć brutto netto wychodzi, to około 3850 złotych netto.

Jednak wiele osób i samych copywriterów twierdzi, że pracując na umowę u kogoś to zarobek od 2 379 złotych do 3 655 złotych netto na miesiąc jest bardzo dobrym wynikiem w tej branży.

Chcesz znaleźć więcej newsów na temat zarobków lub finansów? Odwiedź https://www.portfel.pl.

Ile dokładnie zarabia copywriter w 2022 roku?

Dokładnej stawki jednak nie da się określić, ale copywriter, który pracuje na własną rękę i nie posiada, zbyt dużego doświadczenia jest, w stanie wziąć 7 złotych netto za 1000 zzs. Jednak są też tacy copywriterzy, którzy pracują już długie lata w branży i biorą najwyższą stawkę, czyli 350 złotych netto za 1000 zzs.

Czyli sugerując się ankietami, jak i badaniami wielu to copywriterów stawki wahają się od 7 do 350 złotych netto za 1000 zzs. Czyli jest to bardzo zróżnicowany dorobek. Jednak można wziąć pod uwagę inne czynniki, które nam podpowiadają, że miesięcznie copywriter na umowach zarabia do 4643 złote. Najniższa stawka to równe 3000 złotych netto. Jednak copywriter na własny rachunek jest w stanie zarobić nawet do 10 000 złotych na miesiąc. Początkujący copywriter na platformach do tego przeznaczonych jest w stanie zarobić miesięcznie 3000 złotych netto. Pod warunkiem, że teksty są, wysokiej jakości daje, 7 złotych netto za 1000 zzs a jego teksty dobrze się sprzedają na przykład giełdzie tekstów, bądź też pisze gotowe teksty, jakie oferuje, ta platforma, a zarazem wykonuje, zlecenia, które są tam bardzo słabo płatne.